Real Madrid vjen me ofertë të çmendur për Mohamed Salah

Real Madrid thuhet se dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Liverpoolit, Mohamed Salah.

Aq shumë e duan Mohamed Salahin skuadra madrilene  sa që është e gatshme të ofrojë 90 milion funte për të marrë nga Liverpooli.

Bosi i Madridit Zinedine Zidane është një tifoz i madh i sulmuesit egjiptian dhe ai thuhet se e favorizon atë më shumë se sa sulmuesin angleze Harry Kane.(Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje ⤵)

Spanja e portalit spanjoll Diario Gol thuhet se Zidane dëshiron të nënshkruajë me Salahun në fund të sezonit.

Diario Gol gjithashtu deklaron se Real nuk do të kishte asnjë problem për të paguar deri në 90 milionë funte për Reprezentuesin e Egjiptit.

Kujtojmë që Mohamed Salah deri me tani ka realizuar plot 32 gola për Liverpool, 24 nga këto në Premier League./Gazeta Blic