Sinani iu drejtohet votuesve: Duke iu dhënë mbështetje kandidateve të cilët kandidojnë për herë të parë, ju e përtrini klasën politike

Ish-moderatori i njohur, profesor universitar, tashmë edhe aktivist politik, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij ën facebook, u ka thënë vutuesve se “Duke iu dhënë mbështetje kandidatëve tëe cilet kandidojnë për herë të parë ju e përtrini klasën politike të vendit tonë dhe i shtoni asaj vlera të reja”

Ai ka thënë se në këto zgjedhje, si asnjë herë më parë e kanë mundësi që të perzgjedhin kandidatë të cilet do t’i përfaqësonin me ndershmeri dhe kompetence në Parlamentin e Kosovës.

Postimi i plotë i Sinani në facebook:

Te dashur qytetare te Kosoves,
Duke iu dhene mbeshtetje kandidateve te cilet kandidojne per here te pare ju e pertrini klasen politike te vendit tone dhe i shtoni asaj vlera te reja. Ne keto zgjedhje si asnje here me pare keni mundesi qe te perzgjidhni kandidate te cilet do te ju perfaqesonin me ndershmeri dhe kompetence ne Parlamentin e Kosoves!
Per 100% SHTET
AAK-PSD 100% KOSOVE