Supergoli i yllit të Kombëtares së Kosovës nga gjuajtja e lirë në Zvicër, vlen të shikohet dhjetë herë

Futbollisti i Kosovës, Benjamin Kololli ka shënuar një gol fantastik në xhiron e parë pas pandemisë në Zvicër.

Mesfushori ofanziv i Zurich ka shënuar nga gjuajtja e lirë.

Kololli shënoi për epërsinë 2:1 të ekipit të tij në duel nga Young Boys.

Në këtë duel po luajnë si titullar edhe dyshja tjetër e Kosovës, Hekuran dhe Mirlind Kryeziu.

Më poshtë goli i Kolollit: