Tronditet ky qytet i yni, plagoset 22 vjeçari (Emri)

Një person është plagosur me armë zjarri në Elbasan. Ngjarja ndodhi pak më parë në lagjen ‘5 maji’.

I plagosuri është 22-vjeçari Xhon Rusta. Policia thotë se ai është një person me precedentë penalë pasi rezulton i dënuar më parë për plagosje me armë zjarri.

Shkaqet e ngjarjes së sotme nuk dihen. I riu është transportuar në spital dhe mësohet se ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërsa Policia s’ka ende asnjë të ndaluar./lapsi.al(Shtyp mbi linkun e mëposhtëm dhe shiko pamjen e plotë ⤵)