U kritikua për paraqitjen të dobët, ja kush po largohet nga Interi

Matias Vecino, thuhet se kërkoi të largohet nga Inter pasi mori një ofertë nga një klub tjetër.

Sipas Corriere dello Sport, Vecino ka ndjekur gjurmët e Ivan Perisic dhe Miranda duke dorëzuar një kërkesë.

27-vjeçari iu bashkua Nerazzurrit nga Fiorentina në verën e vitit 2017, duke i ndihmuar ata të kualifikoheshin për Ligën e Kampionëve.

Megjithatë, ai ka filluar vetëm 11 herë në Serie A këtë sezon dhe është kritikuar për paraqitjet e tij të fundit kundër Parma dhe Torino./ORAinfo/