Vdes Lulzim Krasniqi-Arbanasi, ish veterani i UÇK-së

Ka ndërruar jetë ish- ushtari i UÇK-së, Lulzim Krasniqi- Arbanasi, shkruan Veriu.info.

Krasniqi i lindur në fshatin Zhilivodë, komuna e Vushtrrisë ishte prekur nga Covid-19

Krasiqi ka qenë alpinist ku ka shkelur majat e bjeshkëve shqiptare, zyrtar i lartë policor si dhe veteran i UÇK-së.