Vetura godet turmën, raportohet për tre të vdekur e disa të lënduar

Gjermania është momentalisht nën ethet e një sulmi terrorist.

Mediat gjermane raportojnë që në qytetin Meunster, një furgon ka shkelur kalimtarët e rastit duke shkaktuar vdekjen dhe plagosjen e disa prej tyre, numër që ende nuk është bërë i ditur, transmeton Gazeta Metro.

Policia dhe ambulancat tashmë kanë vërshuar vendin e ngjarjes, kurse dëshmitarët kanë thënë që në vendngjarje kanë qenë së paku tre persona të vdekur e rreth 30 të lënduar. (Shtyp mbi pamjen e mëposhtme dhe shikoje )