Voton edhe Shpend Ahmeti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka kryer obligimin e tij si anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje për të votuar për të parin e këtij subjekti partiak.

Lëvizja Vetëvendosje ka kohë që po përballet me disa mosmarrëveshje prandaj dhe kryesia e saj morën vendim që të mbahen zgjedhjet e brendshme të këtij subjekti partiak.

Procesi i votimit për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje ka filluar nga ora 10.00. Për këtë post ka vetëm një kandidat. Është Albin Kurti ai që synon të marrë pas tre vjetësh përsëri timonin e partisë, njofton Klan Kosova.(Kliko mbi link dhe shiko pamjen e plotë ⤵⤵⤵)

Për dallim nga Shpend Ahmeti, votimin e kanë bojkotuar Dardan Sejdiu, Visar Ymeri, Dardan Molliqaj, Aida Derguti dhe mbështetësit e tyre.