Vushtrri, shkon për gjueti, aksidentalisht plagos vetën me pushkë

Një person nga fshati Miraq i Vushtrrisë gjera ka qenë në gjueti, është vetëplagosur aksidentalisht me  pushkë gjuetie.

Sipas njoftimit të policisë viktima ka pranuar tretman mjekësor në spitalin e Vushtrrisë dhe më pas është dërguar në QKUK.

 Në vendngjarje janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie dy tytëshe dhe një gëzhojë cal. 12 mm.