Xherdan Shaqiri drejt largimit nga Liverpool

Xherdan Shaqiri kërkon largimin nga Liverpool.

Sulmuesi shqiptar nuk ka pasur shumë hapësira këtë sezon dhe për këtë arsyer i ka bërë të ditur klubit qendrimin e tij.

Liverpool ka pranuar që lojtari të largohet dhe ka vendosur çmimin e tij. Skuadra angleze kërkon rreth 30 milionë euro për të lënë të lirë Shaqirin.

Sevilla, Roma dhe CSKA Moska janë disa nga skuadrat që e kërkojnë ta ketë në ekip, ndërsa janë edhe disa skuadra nga Premier League, por për momentin nuk bëhet të ditura. Me shumë mundësi ky do të jetë sezoni i fundit i Shaqirit te Liverpool.