Xherdan Shaqiri në garë për tu shpallur më i miri, këtu mund ta votoni

Xherdan Shaqiri po konsiderohet si njëri nga transferimet më të qëlluara të verës.

Edhe pse erdhi për vetëm 13 milionë funte, futbollisti i lindur në Gjilan ka mahnitur me formën e tij me fanellën e Liverpool.

“Sky sport” ka bërë një sondazh për të zgjedhur transferimin më të qëlluar të verës së kaluar.

Shaqiri është në garë me Alisson, Torreira dhe Maddison. /IndeksOnline/