Zbulohet gabimi katastrofal që e shkaktoi aksidentin në Prishtinë ku vdiqën 2 persona e u lënduan 4 (Foto)

Dy persona kanë vdekur dhe katër të tjerë kanë marrë lëndime trupore, gjatë ditës së djeshme në një aksident trafiku në autostradën Trudë-Veternik.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:00 ndërsa u përfshinë tri vetura.

Policia ka njoftuar gjithashtu se deri aksidenti kishte ardhur si pasoj sepse  një veturë kishte hy ne anën e kundërt te lëvizjes, me që rast kishte goditur veturën tjetër e cila ishte duke lëvizur në drejtimin e duhur.

Të vdekurit ishin vozitës të veturave ndërsa të lënduarit janë dërguar tretman mjekësor./inFokus