Zyrtare, ja kur do luhet El Clasico

Është bërë zyrtare orari i ndeshjes së shumë pritur. El Clasico do luhet ditën e dielë në datën 28 Tetor në orën 16:15 në Camp Nou.

Orari ka qenë shumë i diskutueshëm për arsye se është shumë herët për nje ndeshje të këtij niveli.

Lajmin e ka zyrtarizuar vetë LaLiga.

El Clasicos këtë vit do i mungojë Ronaldo dhe Iniesta por kjo nuk e zbeh aspak duelin a madh të ekipeve dhe magjinë që ofron ky duel.