14.7 C
Mitrovice, XK
1 June, 2020
Etiketimet AKR

Etiketim: AKR

Pas zhvillimeve të fundit, Behgjet Pacolli e autorizon Agim Bahtirin të...

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, sot e ka autorizuar zëvendësin e tij dhe njëherësh kryetarin e Mitrovicës, Agim Bahtiri, që të merret me udhëheqjen...

Agim Bahtiri pjesëmarrës në tubimin e Vetëvendosjes në Mitrovicë

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka qenë mysafir i një organizimi të Lëvizjes Vetëvendosje në këtë qytet. Aty Albin Kurti – kandidati për kryetar të...

Jeton Ujkani zgjidhet Kryesues i Kuvendit të komunës së Mitrovicës

Kuvendi i komunës së Mitrovicës sot mbajti mbledhjen e radhës, ku me shumicë votash zgjodhi kryesuesin. Kryesues i Kuvendit të komunës së Mitrovicës është zgjedhur...

Ekskluzive: Zbulohet pse Bahtiri e theu premtimin dhe hyri në koalicion...

Nënkryetari i AKR-së dhe kryetari i komunës së Mitrovicës para dy ditësh kishte thyer premtimin për mos hyrje në koalicion me PAN-in, pasi që...

Nënkryetari i AKR-së, Bahtiri: Albin Kurti i ka sjellë nënshkrimet e...

Kjo javë pritet të jetë vendimtare për koalicionin parazgjedhor LDK-AKR-Alternativa, për prishje të marrëveshjes së koalicionit apo për vazhdimin e bashkëpunimit të tyre. Kjo...

Sondazhi: Në Vushtrri fiton VV-ja, Klinë PDK-ja, Mitrovicë AKR-ja dhe Suharekë...

Kur kanë mbetur më pak se një muaj deri në fillimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale, në rrjete sociale kanë filluar të bëhen...

Nënkryetari i AKR-së, Agim Bahtiri flet për Labinot Tahirin: Nëse dëshiron...

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, vazhdon ende të përflitet në media që është një nga deputetët e mundshëm që mund të votojë për kandidatin e...

Ky është lajmi më i mirë për koalicionin LAA-VV prej përfundimit...

Koalicioni LAA e Lëvizja Vetëvendosje janë ofruar dhe po bisedojnë për programe. Ata po presin, siç thonë ata, dështimin e PAN’it për të krijuar...

“Lëmshi” i krijuar në Kosovë pas zgjedhjeve të 11 qershorit (Foto)

Natën e 11 qershorit, disa orë pasi u mbyllën qendrat e votimit, në sheshet e Prishtinës pati dy festa. Në njërën anë ishte koalicioni...

Bahtiri: Nëse Hashim Thaçi nuk na jep mandatin në herën e...

Njëri nga njerëzit më me ndikim në AKR, Agim Bahtiri ka thënë që janë të paluhatshëm sa i përket qëndrimi të tyre për mundësinë...

Gazeta Online