Ky është parashikimi i motit për sot

Europa Juglindore po vazhdon të ndikohet nga zonë me me presion të lartë atmosferik e cila po ifluencon në fillimin e javës në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot me diell.

E Martë 29 Tetor 2019

Moti do të jetë me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave deri mesatare në zonën Veriperëndimore. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 6 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 2 me lartësi vale 0,1- 0,3 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 5/23°C

Zonat e ulëta 5/27°C

Zonat bregdetare 12/26°C

SHPËRNDAJE