Parashikimi i motit për pesë ditë!

Moti nesër do të jetë nxehtë dhe me diell, në orët e pasdites me vranësira të përkohshme. Do të fryjë erë e mesme në drejtim verior që kohë pas kohe do të forcohet.

Temperatura maksimale e ditës do të lëvizë nga 32 deri më 37 gradë celsius, ndërsa indeksi UV do të jetë 7 shkallë.

Në Shkup dhe rrethinë do të jetë nxehtë dhe me diel, poashtu me vranësira të përkohshme. Temperaturat do të lëvizin pre 13 deri më 36 gradë celsius.

Nga dita e martë do të mbajë mot me vranësira të shtuara, e ndjekur nga reshjet e shiut, erë e fuqishme dhe vetëtima. Edhe gjatë ditës së mërkurë do të ketë reshje lokale të shiut në pjesët juglindore të vendit, në veçanti gjatë orëve të paraditës. Temperaturat e ditës do të pësojnë rënie prej rreth 7 gradë celsius dhe në shumicën e vendeve do të lëvizin prej deri më gradë celsius.

Nga dita e enjte përsëri pritet të kthehet mot stabil me rritje graduale të temperaturave.